شرکت حسابداری دانا نوین

حقوق و دستمزد در بهای تمام شده چگونه است؟

همه چیز درخصوص حقوق و دستمزد در بهای تمام شده

حسابداری صنعتی ابزار مناسب و دقیقی برای مدیران است که کنترل مناسبی بر کسب‌وکار خود داشته باشند. آن‌ها با استفاده روش حسابداری صنعتی، می‌توانند به‌راحتی بهای تمام شده برای یک جنس یا خدمات را محاسبه کنند و بدین صورت ارزیابی دقیقی از وضعیت مالی شرکت داشته باشند. بهای تمام شده در واقع هزینه‌ای است که یک شرکت در تولید کالایی به‌صورت غیرمستقیم پرداخت می‌کند. توجه به نکاتی درخصوص حقوق و دستمرد در بهای تمام شده به شما در یک ارزیابی دقیق کمک خواهد کرد.

شرکت‌ها با استفاده از این روش بر هزینه‌های خود از جمله مواد اولیه و دستمزد کارکنان تسلط بیشتری دارند. مهم‌ترین نکته در رابطه با مسائل مالی شرکت‌ها و اصلی‌ترین نکته برای پیشرفت بنگاه‌های تجاری پیش‌بینی خرج و مخارج تولید است. همه شرکت‌های تولیدی باید از مقدار سرمایه‌ای که صرف مواد اولیه می‌کنند، آگاهی داشته باشند. به‌همین دلیل اهمیت محاسبه این بها خود را به‌خوبی نشان می‌دهد. در ادامه قصد داریم شما را با نکاتی در حوزه حقوق و دستمزد در بهای تمام شده آشنا کنیم.

چرا توجه به حقوق و دستمزد در بهای تمام شده مهم است؟

حقوق و دستمزد از مهم‌ترین نکاتی است که تمام بنگاه‌های بزرگ و کوچک تجاری با آن سروکار دارند. لازم است این موضوع در هر شرکتی باید به‌صورت دقیق و حرفه‌ای ارزیابی شده و هزینه‌های ناشی از آن با روش‌های درستی کنترل شود. وقتی تولید یک کالا افزایش می‌یابد بهای تمام شده کاهش پیدا می‌کند. از طرفی نیز نرخ دستمزدها افزایش پیدا کرده و صاحبان بنگاه‌ها و شرکت‌ها تمایل دارند از تجهیزات و دستگاه‌های ماشینی استفاده کنند.

حسابداری بهای تمام شده را بشناسید

حسابداری صنعتی یا حسابداری بهای تمام شده را می‌توان به چند بخش تقسیم‌بندی کرد که برای هر بخش نیز تعریف خاصی وجود دارد. در اولین مورد از این تقسیم‌بندی‌ها به نوع حسابداری صنعتی استاندارد اشاره می‌کنیم. در این نوع از حسابداری تلاش بر این است نسبت‌های آسانی را ایجاد کنند. درنتیجه می‌توان با به‌کارگیری نسبت‌های نیروی کار و مواد اولیه، برای تولید کالا اقدام کرده و همچنین با فراهم‌سازی یک شرایط استاندارد آن را ارزیابی کرد.

در حسابداری صنعتی ساعت کاری کارکنان شرکت یا کارکرد ماشین‌آلات و تجهیزات مبنای محاسبه هزینه‌ها قرار می‌گیرد و از آن برای محاسبه بهای تمام‌شده استفاده می‌شود. در ادامه قصد داریم با بررسی انواع حقوق و دستمزد کمی شما را با مقوله حقوق و دستمزد در بهای تمام شده آشنا کنیم.

انواع حقوق و دستمزد برای بهای تمام شده

همان‌طور که در قسمت‌های بالا اشاره شد محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان از جمله مهم‌ترین بخش در شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری مخصوصا محاسبه بهای تمام شده است. در حالت کلی دستمزد به دو نوع تقسیم می‌شود؛ حقوق و دستمزد مستقیم و دستمزدهای غیرمستقیم.

حقوق و دستمزد مستقیم شامل مزایا و حقوقی است که برای کارکنان پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها به‌صورت مستقیم با پروسه تولید در ارتباط هستند و جزو سرمایه صرف‌شده برای کالا محسوب می‌شود.

در تمامی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی افرادی وجود دارند که هیچ‌گونه ارتباطی بین آن‌ها و خط تولید وجود ندارد و سمت شغلی آن در هماهنگی با خط تولید نیست؛ در واقع این افراد به‌صورت غیرمستقیم با خط تولید ارتباط دارند. به حقوق و دستمزدی که برای این افراد پرداخت می‌شود، واژه غیرمستقیم اطلاق می‌شود. به عبارتی این افراد سربار ساخت محسوب می‌شوند؛ مانند نگهبان یا آشپز واحد تولیدی.

محاسبه حقوق و دستمزدهای غیرمستقیم این افراد نقش مهمی در محاطبه هایی بهای تمام شده دارد. درواقع باید بگوییم منظور از توجه به حقوق و دستمزد در بهای تمام شده همین بخش غیر مستقیم خواهد بود.

دیگر روش‌های حسابداری بهای تمام شده!

انواع دیگری از حسابداری‌ها نیز وجود دارند که از آن‌ها برای محاسبه این بها استفاده می‌شود. در ادامه برخی از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم که جدای از حقوق و دستمرد در بهای تمام شده به نکات دیگری در این بها می‌پردازند و با ارائه اطلاعاتی تکمیلی در این خصوص به محاسبه دقیق این اعداد و ارقام منجر می‌شود.

حسابداری و بهایابی بر مبنای فعالیت

بهایابی در مبنای فعالیت یکی دیگر از انواع حسابداری صنعتی برای محاسبه این بهاست. در این روش تمامی هزینه اضافی و به‌اصطلاح سربار از بخش‌های مختلف برآورد می‌شود و به یک موضوع خاص اختصاص پیدا می‌کند. از جمله این موضوعات خاص می‌توان به مشتریان، خدمات یا محصولات اشاره کرد.

حسابداری ناب

این نوع از روش حسابداری صنعتی در سال 1980 به‌وسیله تاجران و بنگاه‌های تجاری ژاپنی به سراسر جهان ارائه شد. در این روش برخلاف روش‌های دیگر در آن‌ها قیمت‌گذاری بر اساس بهایابی بر مبنای فعالیت یا بهایابی استاندارد مورد توجه قرار می‌گیرد، در این روش قیمت تمامی کالاها یا خدماتی که انجام داده می‌شود بر مبنای ارزش تعیین می‌شود.

بهایابی حاشیه‌ای

این روش به‌عنوان یک مدل ساده‌شده از حسابداری صنعتی در علم حسابداری شناخته شده است. مواردی که در این روش تحلیل و ارزیابی شده شامل مقایسه بین هزینه فروش یک کالا یا یک خدمت، هزینه‌ها، سود حاصل از کار، مقدار تولید شده از آن محصول می‌شود.

تمامی این ارتباطاتی که اشاره کردیم بیانگر یک واژه یکسان یعنی حاشیه مشارکت هستند. این نوع تحلیل و بررسی‌ها می‌تواند به مدیران و مسئولان شرکت‌ها کمک کند که بتوانند به سود بالقوه‌ای دست پیدا کنند که در نتیجه تغییر در الگوی سرمایه مصرفی، گروه‌های تبلیغاتی و نوع منتشر کردن هزینه‌های فروش به دست می‌آیند.

محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان

حساب و کتاب درباره حقوق کارکنان در یک شرکت یا موسسه از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت بگیرد که برخی از این روش‌ها، روش‌های سخت و پیچیده‌ای هستند و برخی دیگر نیز روش‌های آسان‌تر و ملموس‌تری خواهند بود.

به‌عنوان مثال حقوق یک پیمانکار مستقل به‌صورت ضرب کردن نرخ حقوق قراردادی در تعداد ساعاتی که با شرکت فعالیت می‌کند محاسبه می‌شود که روش ساده‌ای است. اما پرداخت حقوق یک مدیر در بخش اجرایی می‌تواند پیچیده باشد. برای پرداخت این قبیل دستمزدها، علاوه بر پاداشی که در نظر گرفته می‌شود و حقوق تعیین‌شده پایه، بازپرداخت مبالغ به‌ازای کار خواهد بود.

حرف آخر

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که شما را با روش‌های محاسبه حقوق و دستمزد در بهای تمام شده آشنا کنیم؛ همچنین انواع حسابداری صنعتی را نام بردیم که به این فرآیند کمک موثری خواهند کرد. امروزه به دلیل گسترش کسب و کارهای شرکتی آشنایی با این موضوعات برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ضروری است.

 

Exit mobile version